Výstavba montovaných domov je v poslednej dobe populárna hlavne z dôvodu energetickej úspornosti stavieb a rýchlosti výstavby. Mnoho ľudí uvažuje o výstavbe montovaných domov hlavne kvôli ich cene. Keď však navštívia stavebnú firmu a nechajú si vypracovať projekt zistia, že cena je podobná stavbe murovaného domu.

Cena závisí hlavne od použitých materiálov a spôsobu prevedenia výstavby. Montovaný dom nie je “ len “ dom z dosiek. Steny tvoria kvalitné izolácie, aby ste dosiahli maximálnu energetickú úsporu a zdravé bývanie bez plesní. Využíva sa difúzne otvorená konštrukcia stien, kde dochádza k tzv. „dýchaniu domu“.

Povedzme si teda v skratke, aké sú výhody takýchto domov:

Rýchlosť stavby

Áno takýto dom sa dá naozaj postaviť v rekordne krátkom čase. Nemusíte čakať kým Vám stavba stvrdne a vyzreje, ale jednoducho staviate až do finálneho stavu. Zväčša sa konštrukcia stavby pripraví vo výrobe a na mieste sa už len steny poskladajú do výslednej podoby. Takýto domček môžete mať postavený za 3 mesiace.

Energetická úspora

V poslednej dobe je otázka energeticky úsporných domov veľmi populárna. Každý sa snaží čo najviac ušetriť na kúrení a prevádzke domu. a nízkoenergetické domy sa v našich podmienkach považujú objekty, ktorých ročná spotreba tepla na štvorcový meter podlahovej plochy neprekračuje 50 kWh. Montované domy od niektorých firiem túto hranicu neprekračujú, samozrejme, iba v prípade kvalitne prepracovaných detailov stavby. Možnosti vykurovania môžu byť identické, resp. ešte jednoduchšie ako pri murovaných domoch. Pri vysoko zaizolovaných domoch už nie je potrebné tradičné vykurovanie, ale jednoduchšie, cenovo menej náročné. Aj tu je však podmienkou absolútne dodržanie kvality vykonaných prác, pretože aj menšia chyba by mohla znamenať zhoršenie komfortu bývania.

Naše domy robíme v dvoch energetických prevedeniach.

Nízkoenergetický dom a Pasívny dom Viac si môžete prečítať TU >>

 

Väčší obytný priestor

Pri pohľade na tieto domy máte pocit že sú menšie. Opak je však pravdou. Obvodové steny aj vnútorné priečky sú pri rovnakých tepelno-izolačných parametroch užšie na drevodome ako pri murovanom dome. Preto pri zachovaní vonkajších rozmerov získate až o 10% viac vnútorného priestoru. Pri klasickom dome o veľkosti 115m2 získate jednu izbu navyše.

Záruka konečnej ceny

Pri montovaných domoch máme 100% záruku ceny. Nakoľko jednotlivé diely pripravujeme vo výrobe, vieme s istotou určiť konečnú cenu domu. Nehrozí riziko, že sa časti stavby predražia.

Stavba za každého počasia

Pri výstavbe murovaného domu sú tzv. „mokré procesy“ ako napríklad podlahy, múry či stropy. Pri výstavbe montovaného domu prebieha výstavba „na sucho“ čiže výstavba je nezávislá od počasia, čím sa čas celkovej výstavby výrazne skráti.